چرا از پوکه معدنی استفاده می شود؟

چرا از پوکه معدنی استفاده می شود؟

استفاده از پوکه معدنی

چرا از بلوک پوکه ای استفاده می شود؟

یکی از بهترین مصالح ساختمان سازی در شهرهای مختلف، انواع بلوک ها هستند. بلوک از ان دسته مصالح پرکاربرد و پر طرفدار در ساختمان سازی است که در هر منطقه ای با هر نوع اب و هوایی استفاده می شود و مزایای فراوانی دارد. برای مثال در شهرهای بندری و همین طور شهرهای گرم وخشک مثل بندرعباس بسیاری از خانه ها با بلوک ساخته می شوند چرا که بلوک خانه ها را سرد و خنک نگه می دارد.

بلوک ها انواع مختلفی دارند و برخی از انها با پوکه معدنی قروه، ماه ای و …. ساخته می شوند که به بلوک پوکه ای یا بلوک سبک مشهورند. این بلوک ها وزن کمی دارند و در عین حال از قدرت مقاومت بالایی برخوردارند. بلوک های پوکه ای در بخش های مختلف ساختمان سازی مثل اجرای سقف و دیوار چینی کاربرد دارند و به دلیل مزایای گسترده ای که دارند می توان از انها در مناطق زلزله خیز نیز برای ساختمان سازی استفاده کرد.

مصالح مورد نیاز برای ساخت بلوک پوکه ای

سیمان از اصلی ترین مصالح ساختمان سازی است که در این مورد نیز حرف اول را می زند. برای ساخت بلوک پوکه ای بایستی از سیمان مرغوبی استفاده کرد که پس از ترکیب با اب قدرت چسبندگی بالایی پیدا کند. از ترکیبات خاص دیگر نیز می توان برای ایجاد چسبندگی استفاده کرد و در نهایت از پوکه های معدنی در ابعاد کوچک برای ساخت یک بلوک پوکه ای استفاده می شود.

طرز ساخت بلوک پوکه ای

برای ساخت بلوک پوکه ای می توان از روش ساخت سایر بلوک ها استفاده کرد و برای تولید با دستگاه بلوک زنی اقدام کرد. در مرحله اول بایستی ملات مورد نیاز را آماده کنید و سپس آنها را در قالب مخصوص بریزید. بعد از پر کردن قالب ها باید آنها را با دستگاه مخصوص بلرزانید. مرحله نهایی، عمل آوری بلوک ها است که از سه شیوه استفاده از اب، بخار آب و حرارت برای این منظور می توانید استفاده کنید. خشک‌کردن بلوک های پوکه ای نیز مانند سایر بلوک ها انجام می شود.

طرز ساخت بلوک پوکه ای

ساخت بلوک پوکه ای

مزایای بلوک های ساخته شده از پوکه معدنی

بلوک های بتنی عایق پوکه W.D.L بر اساس استاندارد BS EN 771-3 تولید می شوند. سنگدانه پوکه ضایعات خاکستر آتشفشانی است که بی اثر است و بنابراین از نظر شیمیایی واکنش نشان نمی دهد. بلوک های پوکه ای قوی هستند و از نظر حرارتی بسیار کارآمد هستند. بلوک پوکه ای با خواص پوزولانی خود سال به سال بدون هیچ گونه تخریبی سخت می شود و به همین دلیل یک عنصر عالی برای گچ کاری، رندر و اتصال فیکساتورها است. ویژگی های فیزیکی بلوک های پوکه ای آنها را برای طیف گسترده ای از کاربردها در باربری و غیر باربری داخلی و خارجی مناسب می کند. بلوک پوکه ای در یک پیکربندی 100 متری در برابر آتش دو ساعت مقاومت می کند و با روکش استاندارد با مقاومت فشاری متوسط ​​3.6 و 7.3 نیوتن تولید می شود. از نظر وزن بلوک های پوکه ای، میانگین معمولی هستند زیرا به دلیل تغییرات فصلی و جغرافیایی ممکن است متفاوت باشند.

سایر مزیت های پوکه معدنی

بلوک بتنی تولید شده با Mountain Pumice™ Lite Rock™ دارای مزایای قابل توجهی نسبت به بلوک های بتنی ساخته شده با سنگدانه های سنتی سنگین تر و پوکه های صنعتی ساخته شده از رس است. به عنوان مثال، یک بلوک بتنی 8 اینچ در 8 اینچ در 16 اینچ ساخته شده با Lite Rock™ تقریباً پنج پوند سبک تر از نمونه ساخته شده با سنگ آهک یا شن است. این تفاوت در وزن، کارایی و تولید در محل کار را افزایش می‌دهد و در عین حال ایمنی را بهبود می‌بخشد و سایش و فرسودگی ها را در بلوک سازی ها محدود می‌کند تا سود کوتاه‌مدت و بلندمدت نسبت به بلوک بتنی استاندارد ایجاد کند.

کاربردهای بلوک پوکه ای

کاربردهای بلوک پوکه ای

بلوک پوکه ای

  • پارتیشن های داخلی
  • قسمت های بیرونی و داخلی دیواره های حفره
  • دیوارهای باربر
  • قسمت داخلی دیوارهای حفره، هنگامی که همراه با عایق ثانویه استفاده می شود
  • دیوارهای خارجی با رندر یا روکش فلزی
  • بلوک های پرکننده برای کفپوش تیر و بلوک
  • اجرای سقف
  • محوطه سازی
  • ساخت الاچیق

سخن پایانی درباره استفاده از پوکه معدنی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بلوک پوکه ای و طرز ساخت آن می توانید با مجموعه ما ارتباط برقرار کنید تا علاوه بر دریافت اطلاعات، با سایر کاربردهای پوکه معدنی نیز آشنا شوید. پوکه معدنی نه تنها برای بلوک سازی بلکه در زمینه های متفاوت و متنوع دیگری نیز استفاده می شود که این امر باعث رونق خرید و فروش پوکه معدنی شده است.

 

سوالات متداول

1میزان شکنندگی بلوک پوکه ای چقدر است؟
نمی توان اذعان کرد که بلوک پوکه ای از ساختار مقاوم و نفوذ ناپذیری برخوردار است اما در مقایسه با سایر مصالح ساختمان سازی از جمله انواع آجرها از مقاومت بیشتری برخوردار است.
2چرا از بلوک پوکه ای در مناطق زلزله خیز استفاده می شود؟
به دلیل سبک بودن در مناطق زلزله خیز استفاده می شود.
3چگونه بلوک پوکه ای تهیه کنیم؟
می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا پوکه معدنی یا بلوک پوکه ای را در اختیار شما قرار بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *