پوکه فندقی و نخودی
پوکه معدنی نخودی و فندقی
اسفند 1, 1398
پوکه معدنی
انواع پوکه قروه
اسفند 1, 1398

حقایقی درباره پوکه معدنی

کاربرد پوکه معدنی

پوکه معدنی یا اسکوریا سنگی آذرین است که به رنگ تیره و دارای حفره های فراوان شبیه حباب به نام وزیکول ها است. رنگ پوکه معدنی می تواند از خاکستری سیاه یا خاکستری تیره تا قهوه ای مایل به قرمز مایل به قرمز متغیر باشد. این ترکیب ترکیبی شبیه به بازالت دارد ، یا می تواند یک ترکیب شبیه به آندزیت نیز داشته باشد.

حقایق جالب پوکه ی معدنی:

ماگما حاوی گاز فراوان حل شده از یک آتشفشان است و یا در حین فوران منفجر می شود و باعث تشکیل پوکه ی معدنی می شود.

اگر سنگ مذاب قبل از فرار گاز جامد شود ، حباب ها حفره های گرد یا دراز کوچک ایجاد می شوند که منجر به تولید پوکه ی معدنی می شود.

پوکه معدنی  دارای زاویه سکون 30 تا 40 درجه است که به دلیل آتشفشان های کوچک تولید شده است.

پوکه معدنی معمولاً همیشه به رنگ قهوه ای مایل به سیاه یا خاکستری تیره تا قهوه ای مایل به قرمز است این نوع از پوکه های معدنی در شهر قروه با بهترین کیفیت موجود پیدا می شود.

پوکه معدنی سفید یا پومیس به دلیل تفاوت ترکیب آنها ، پوکه ای به رنگ سفید تا خاکستری روشن یا برنزه روشن است. این نوع از پوکه ها بیشتر در بستان آباد در تبریز یافت می شود.

پومیس غلظت بالاتری از حباب های به دام افتاده دارد که امکان شناور شدن آن را فراهم می کند ، اما دیواره های ضخیم پوکه معدنی باعث می شود که به اندازه کافی سنگین شود.

کاربرد های پوکه ی معدنی

پوکه معدنی به دلیل اینکه استحکام بسیار بالایی دارد و همچنین وزن بسیار سبکی را دارد، بسیار مورد توجه در امور ساخت و ساز قرار گرفته است. از جمله استفاده های پوکه معدنی در ساختمان سازی می توان به شیب بندی و کف سازی ساختمان ها اشاره کرد که هم باعث مقاومت ساختمان می شود و هم به خاطر عایق بودن صدا و حرارت بسیار برای ساختمان مناسب می باشد.

از دیگر کاربردهای آن می توان به ساخت بلوک های بتنی اشاره کرد. بلوک هایی که با استفاده از پوکه معدنی ساخته می شوند، وزن بسیار سبک تری نسبت به بلوک های عادی دارند و همچنین مقاومت آن ها به طرز چشمگیری افزایش پیدا می کند. استفاده از این بلوک ها در ساختمان سازی باعث می شود وزن مرده ساختمان بسیار کاهش پیدا می کند.

از دیگر کاربردهای پوکه معدنی استفاده از آن ها در صنعت نساجی می توان اشاره کرد. با استفاده از این ویژگی پوکه ها می توان سطح پارچه های ضخیم را مانند جین را سایش داد و اصطلاحا آن ها را سنگ شور کرد.

از کاربرد های بسیار خوب پوکه معدنی استفاده از آن ها در امور کشاورزی می باشد. پوکه معدنی از نظر شیمیایی بی اثر و بسیار جاذب است ، و آن را به یک میزبان ایده آل برای تهیه مواد شیمیایی مفید کشاورزی مانند علف کش ها ، سموم دفع آفات ، قارچ کش ها ، کودها تبدیل می کند.

به دلیل سبک بودن وزن پوکه معدنی استفاده از آن ها در باغ هایی که در پشت بام ها احداث می شوند، به خاطر کاهش وزن کلی ساختمان بسیار مناسب می باشد.

به عنوان یک راه حل موثر و مقرون به صرفه برای فیلتر کردن آب رواناب در امتداد جاده ها ، خاکریزی های بوم شناسی که شامل عملکرد پالایش به دست آمده است ، همچنین کیفیت خاک مناسب برای حمایت از پوشش گیاهی و رشد زیست توده طراحی شده است.

یکی از کاربردهای دیگر پوکه معدنی استفاده از آن در تصفیه و فیلتر کردن آب می باشد. به عنوان یک رسانه تصفیه ، از پوکه معدنی به عنوان یک جایگزین صاف کننده فیلتر برای ماسه (و سایر رسانه های تصفیه) برای تصفیه پسابهای شهری و صنعتی استفاده می شود. وزن مخصوص کم و تخلخل زیاد ، این برنامه ها و فرایندها را ایده آل می کند.

شرکت ما یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوکه معدنی در ایران می باشد. شما می توانید برای سفارش انواع پوکه ی معدنی با سایز های متفاوت و با بهترین کیفیت موجود و همچنین یک قیمت بسیار مناسب و رقابتی به وب سایت ما مراجعه نمایید و یا با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *