پوکه ساختمانی
اسفند 20, 1398
پوکه معدنی سفید
پوکه معدنی سفید
اسفند 20, 1398

خرید پوکه معدنی

خرید پوکه معدنی

پوکه معدنی یک سنگ آتشفشانی می باشد که در اثر حرکت ماده مذاب در زیر زمین که پر از حباب های هوا می باشد تشکیل می شود. به همین دلیل سنگ های تشکیل شده پر از حفرات متعدد و زیاد می باشد که خواص بی نظیری را برای آن به وجود آورده است.

شکلی توخالی ، متخلخل و اسفنجی دارد معدنی با توجه به این خاصیت ، این سنگ معدنی عایق صوت و حرارت است.

به دلیل این ویژگی های خاص خرید پوکه معدنی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه ما از ویژگی ها و کاربردهای پوکه معدنی و کاربردهای آن برای شما خواهیم گفت و شما را برای خرید پوکه معدنی راهنمایی می کنیم.

دلیل خرید پوکه معدنی

باید دلایل محکمی وجود داشته باشد که شما اقدام به خرید پوکه معدنی بکنید. ما برای شما ویژگی های بسیار از این سنگ جادویی خواهیم گفت و کاربرد های آن را نیز شرح خواهیم داد.

از مهم ترین ویژگی های سنگ پوکه معدنی وجود فضاهای خالی بسیاری در درون آن می باشد. به همین دلیل وزن پوکه معدنی بسیار پایین می باشد.

در کنار این وزن بسیار پایین مقاومت و استحکام آن بسیار بالا می باشد. این وزن کم در کنار مقاومت بسیار بالا ویژگی های بسیاری را برای آن به وجود خواهد آورد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

پوکه معدنی به دلیل وجود حفرات زیادی که در خود وجود دارد باعث استهلاک صوت می شود که بسیار کاربرد عایق صوت بودن را برای آن به وجود می آورد.

از دیگر ویژگی پوکه معدنی این می باشد که بعد از قرار گرفتن در زیر فشارهای ثابت و متناوب، ظاهر آن و در نتیجه فضاهای خالی درون هیچ تغییری نمی کند و این نشانگر این نکته می باشد که  پوکه معدنی تراکم ناپذیر می باشد.

پوکه معدنی جذب آب بسیار کمی را دارد و همچنین طول عمر و دوام بسیار زیادی را از خود نشان می دهد.

کاربردهای پوکه معدنی

کاربرد اصلی پوکه معدنی در صنعت ساخت و ساز می باشد اما کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت.

کاربرد پوکه معدنی در ساختمان سازی بسیار می باشد. در ابتدا می توان به کف سازی و شیب بندی ساختمان ها اشاره کرد.

به دلیل وزن کم و مقاومت بالای پوکه معدنی در شیب بندی هم باعث مقاومت ساختمان می شود و هم وزن ساختمان را کم می کند و همچنین یک عایق صوت و حرارت بسیار خوب نیز می باشد.

از پوکه معدنی برای ساخت مصالح ساختمانی نیز استفاده می شود. این کار باعث می شود که هم وزن مصالح بسیار پایین بیاید و هم اینکه مقاومت آن ها بسیار افزایش یابد. این مسئله در ساخت بتن ها و بلوک ها بتنی قابل مشاهده می باشد.

از دیگر خواص ساخت و سازی پوکه معدنی می توان به استفاده از آن ها در ساخت تونل ها و سد ها استفاده کرد.

پوکه معدنی در کشاورزی نیز کاربردهای بسیاری را دارد. با استفاده از خاصیت وجود حفرات در پوکه باعث می شود که آب و هوا را در خود به خوبی حفظ کند که آب و هوا را در خاک به اندازه کافی به ریشه گیاهان می رساند.

از پوکه معدنی برای تصفیه آب و گنداب ها به خاطر حفرات و خاصیت جذبی که دارد استفاده می شود.

از پوکه معدنی در آکواریم ها نیز استفاده می شود، در کنار جنبه ی زیبایی که به آکواریم اضافه می کند، باعث می شود که گیاهان عمل فتوسنتز را بهتر انجام دهند.

انواع پوکه معدنی

همانطور که در مقالات گذشته به آن اشاره نموده ایم پوکه های معدنی انواع بسیار مختلفی دارند که این دسته بندی ها به خاطر سایز و اندازه های مختلف آن ها می باشد. این اندازه های مختلف از پوکه های معدنی باعث می شود که کاربرد های متفاوتی داشته باشند. در ادامه فقط نام انواع پوکه معدنی را می بریم و برای اطلاعات بیشتر به مقالات ما مراجعه فرمایید.

قیمت خرید پوکه معدنی

با توجه به اطلاعاتی که اکنون درباره پوکه معدنی به دست آورده اید می توانید اقدام به خرید پوکه معدنی مورد نظر خود دست پیدا کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت انواع پوکه های معدنی به وب سایت ما مراجعه نمایید و یا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *