پوکه معدنی بادامی
پوکه معدنی بادامی
بهمن 20, 1398
نمایش همه

قیمت انواع پوکه معدنی

قیمت پوکه معدنی

قیمت پوکه معدنی

قیمت پوکه معدنی

پوکه معدنی چیست؟
در تعریف کلمه پوکه باید گفت که یک سنگ آتشفشانی می باشد که بر اثر سرد شدن گدازه های خارج شده از آتشفشان و حضور گاز در درون ساختار آن را به سنگی بسیار متخلخل و سبک تبدیل کرده است.

در دسته بندی کلی پوکه به دو دسته اصلی تقسیم می شود که شامل پوکه معدنی و پوکه صنعتی می باشد.

پوکه معدنی به دلیل اینکه وزن مخصوص بسیار کم، تخلخل و درجه سختی بسیار بالا بسیار مورد توجه برای ساخت و ساز و مصالح ساختمانی قرار گرفته است.

لیست بهاء قیمت پوکه معدنی قروه

نحوه تشکیل پوکه معدنی

همانطور که گفته شد پوکه معدنی که نام علمی آن پومیس می باشد، سنگی آتشفشانی است و نحوه شکل گیری آن به این صورت است که هنگامی که گدازه هایی که آب و گاز زیادی درون آن ها قرار دارند و از آتشفشان پرتاب می شوند، یک ماده معدنی سبک و سنگی در نتیجه خنک شدن و سخت شدن گدازه شکل می گیرد.

سنگ های پومیس پر از حباب های کوچک گاز است. گدازه هایی که سریعتر سفت می شوند منجر به تشکیل شیشه آتشفشانی به جای توده می شوند که پوکه معدنی نام می گیرند.

بررسی قیمت پوکه معدنی

تعیین و بررسی قیمت پوکه معدنی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد، تعدادی از این فاکتورها شامل نوع پوکه معدنی، وزن پوکه معدنی، نوع بسته بندی آن و در نهایت حمل و نقل می باشد.

معیاری که پوکه معدنی برای محاسبه آن در نظر می گیرند، متر مکعب می باشد. به همین دلیل به طور مرسوم قیمت پوکه معدنی بر اساس متر مکعب و یا تن محاسبه می شود.

اما می توان آن را بر حسب کیلوگرم نیز خریداری نمود. اما یک نکته وجود دارد اینکه ممکن است که وزن پوکه معدنی تغییر نماید که به تبع در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.

همانطور که گفته شد نوع پوکه معدنی بر قیمت آن تاثیر به سزایی دارد.

پوکه معدنی ساختمانی دارای انواع مختلفی می باشد که می توان به مواردی مانند پوکه معدنی عدسی ، پوکه معدنی نخودی ، پوکه معدنی بادامی، پوکه معدنی ماسه ای، پوکه سفید، پوکه مخلوط و پوکه معدنی سیاه اشاره کرد. در واقع هر کدام از این نوع پوکه ها دارای کیفیت های متفاوت و قیمت های متفاوتی می باشند.

در بین پوکه های معدنی تولید شده پوکه معدنی قروه به خاطر کیفیت بسیار بالا و عالی از قیمت بالاتری نسبت به دیگر نمونه ها برخوردار است.

از کم هزینه ترین پوکه معدنی در بین گزینه های نام برده شده می توان به پوکه معدنی بادامی اشاره نمود که بسیار مشابه پوکه عدسی و نخودی می باشد ولی در ابعاد بزرگتری تولید می شود.
از دیگر فاکتورهای موثر بر قیمت پوکه معدنی نوع بسته بندی های آن و هزینه ی حمل نقل آن از محل تولید تا مصرف می باشد.

کاربردها و موارد استفاده پوکه معدنی

پوکه معدنی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در ساخت و ساز ها می باشد. پوکه معدنی نسبت به ماسه و سیمان مقاومت، درجه سختی بالا و وزن مخصوص پایینی دارد. به همین دلیل به یکی از محبوب ترین گزینه ها برای انتخاب شده است.

اگر بخواهیم به تعدادی از کاربردهای کلی پوکه معدنی اشاره کنیم، باید موارد زیر را نام برد؛
استفاده از پوکه معدنی در ساخت بتن (پوکه معدنی با توجه به وزن بسیار پایین مقاومت بسیار بالایی دارد، به همین دلیل مقاومت بی نظیری به بتن خواهد بخشید)
  • استفاده در شیب بندی کف و سقف ساختمان ها
    استفاده در ساختمان هایی که به صورت سبک سازی ساخته می شوند
    استفاده در ساخت و ایجاد آبنما و پاسیو
    پوکه معدنی بسیار عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسبی می باشد، به همین دلیل به عنوان یک عایق صدای بسیار خوب در موتورخانه های و مکان های صداهای بلندی ایجاد می کنند، می باشد.

همچنین به عنوان یک عایق حرارتی بسیار خوب در مکان هایی مانند گرمخانه ها، سردخانه ها و پوشش دادن به لوله های حرارتی استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای پوکه معدنی در کارهای مربوط به کشاورزی مانند گلخانه ها می باشد.
پوکه معدنی دارای خواص ضد خوردگی نیز می باشد. از این خواص آن برای حفاظت سازه ها در برابر خوردگی استفاده می شود.

یکی دیگر از کاربردهای بسیار جالب و مهم پوکه معنی که بسیاری از توجه ها را به خود جلب کرده است، استفاده آن در تصفیه آب می باشد.

حالا با توجه به تشریح انواع کاربرد ها و انواع پوکه های معدنی، وقت آن است که با توجه به نیاز و هزینه خود پوکه معدنی مناسب را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *