مزیت پوکه معدنی نسبت به سایر مصالح ساختمانی

مزیت پوکه معدنی نسبت به سایر مصالح ساختمانی

سنگ پوکه یک سنگدانه طبیعی اسفنج مانند است. که در طی سرد شدن و انجماد سریع گدازه مذاب ایجاد می شود. پس از آماده سازی مناسب می توان از آن به عنوان سنگدانه برای تولید بتن سبک یا به عنوان ماده سیمانی برای تولید سیمان مخلوط یا ژئوپلیمر استفاده کرد. این مقاله بر تأثیر پودر پوکه (PP) بر خواص تازه و خواص سخت شده مواد سیمانی معمولی و ژئوپلیمرها متمرکز شده است.

خواص پوکه معدنی در مصالح ساختمانی

  • وزن مخصوص کم (0.5 تا 0.7) به طوری که شناور بماند
  • عایق صدا، گرما و سرما
  • مقاوم در برابر آتش، به طوری که هیچ تغییری در حجم و شکل تا دمای 760 درجه سانتیگراد حاصل نمی شود. نقطه ذوب این کانی 1342 درجه سانتی گراد است.
  • بتن و مواد متشکل از پوکه معدنی از دوام بالایی نسبت به وزن برخوردارند.

 

حدود 40 درصد انرژی مصرف شده توسط هر ساختمان برای حفظ شرایط مطلوب هوای داخل ساختمان است. این واقعیت بر اهمیت سیستم های تهویه مطبوع کارآمد در کنار عایق کاری موثر ساختمان تاکید می کند. انتظارات طراحی از یک ماده عایق ساختمانی با طراحی خوب، مقاومت حرارتی و صوتی بالا، اشتعال پذیری کم، وزن سبک، مقاومت در برابر آب و مقرون به صرفه بودن است. مواد کارآمد زیادی برای عایق کاری دیوارها معرفی شده اند تا بازده حرارتی و مقرون به صرفه را حفظ کنند. برخی از آنها پتوهای فوم، اسپری روی فوم توسعه یافته توسط ناسا، فوم پلی اورتان، آئروژل ها و شیشه فیبر هستند.

کاربرد های پوکه معدنی در سایر قسمت ها

آجرهای مقاوم در برابر حرارت بالا ساخته شده از مخلوط پرلیت و خاک رس در نسبت های 5-50٪ را مورد مطالعه قرار دادند. نتایج نشان داد که نسبت جایگزینی بهینه برای هدایت حرارتی 24 درصد و برای انقباض 31 درصد بود. استفاده از پوکه در مواد عایق نیز رواج یافته است. افزایش استفاده از مواد سبک وزن در کاربردهای سازه های عمرانی دلیلی است که پوکه را به یک ماده خام محبوب تبدیل می کند.

انبساط (ASR)، کاهش تخلخل، جذب آب و نفوذپذیری. از طرفی بر کارایی، استحکام مکانیکی و افزایش نرخ کربناته شدن اثر منفی می گذارد. این بررسی همچنین تأیید کرد که PP آینده امیدوارکننده‌ای در زمینه مواد فعال شده با قلیایی و مواد ژئوپلیمری دارد.

آزمایش های انجام شده بر روی پوکه معدنی

اندازه گیری ها تست R-value با استفاده از روش نشت حرارت معکوس که نیاز به یک محفظه عایق دارد، انجام شد. این محفظه از پلی استایرن اکسترود شده (XPS) ساخته شده است که دیواره بالایی آن سطح آزمایشی برای بازیابی مقادیر R پانل های نمونه اولیه ساخته شده است. این راه‌اندازی همچنین شامل یک بار حرارتی و یک سیستم جمع‌آوری داده است که از ترموکوپل‌ها، یک مالتی پلکسر و یک دیتالاگر تشکیل شده است.

کاربرد سنگ پوکه در ساختمان

این روزها مصرف سنگ پوزولانی نقش بالایی در صنعت داشته است. پوکه به عنوان یک کانی سیلیس یکی از سنگ های اصلی در صنعت ساختمان است. پوکه در بتن پیش ساخته و بلوک های بتنی سبک به نام بلوک پوکه نقش دارد. پوکه در انواع مختلف فیلتراسیون روغن های پتروشیمی از شکر گرفته تا روغن های گیاهی و آب میوه ها استفاده می شود. امروزه شاهد استفاده از پوکه در صنعت طیور و مکمل ها و خوراک دام و طیور و بسیاری از صنایع دیگر در سراسر جهان هستیم. بلوک های بتنی پوکه عمدتاً حاوی 0.5 تا 6 میلی متر پوکه در تولید خود هستند. مقاومت این نوع بتن 2 برابر بیشتر از بلوک های بتنی معمولی است. در حالی که وزن بلوک های پوکه 4 برابر سبک تر از بلوک های بتنی معمولی است

ویژگی های اصلی پوکه معدنی

  • سبک بودن و مقاومت در برابر آب
  • شناور می ماند.
  • همچنین در کشاورزی به عنوان کود معدنی کاربرد فراوانی دارد.
  • این ماده معدنی سرشار از سیلیس، گوگرد و فسفر است.

به دلیل عایق بودن صدا و دما، به عنوان یکی از مهم ترین مصالح در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است، اما یکی از پرطرفدارترین مصالح در ساخت و ساز نیز می باشد. ذخایر عمده پوکه در جهان: ذخایر پوکه در جهان به تعداد محدودی از کشورها محدود است. بزرگترین ذخایر پوکه در ایالات متحده است که حدود 250 میلیون تن تخمین زده می شود که در مجموع ممکن است بیش از 1 میلیارد تن باشد. بر اساس گزارش سازمان زمین شناسی بریتانیا (BGS)، تولید جهانی پوکه در سال 2010 حدود 17300000 تن بوده که ترکیه، ایتالیا، ایران، یونان، سوریه و شیلی بزرگترین تولیدکنندگان آن هستند.

نتیجه گیری

فردی در سراسر جهان سطح تخلخل بالا باعث می شود که بهترین انتخاب برای از بین بردن پوست مرده باشد. همچنین استفاده از آن در کشاورزی به عنوان کود معدنی و قدرت مقاومت در برابر نفوذ آب با استفاده تزئینی باعث شده است که در بین سایر همتایان خود منحصر به فرد باشد. شرکت من به آرامی مفتخر است که در عرضه و صادرات سنگ و پودر پوکه به تمام کشورهای جهان با بهترین و مناسب ترین قیمت پیشگام بوده است. پیوندی به آرامی در بالا برای هر فردی که علاقه مند به طیف گسترده ای از محصولات ما برای مرور یا خرید آنلاین است، ارائه می شود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که لینک را فشار دهید و در دنیای تجارت پوکه به ما بپیوندید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *