قیمت پوکه معدنی
قیمت انواع پوکه معدنی
اسفند 1, 1398
پوکه معدنی عدسی
پوکه معدنی عدسی
اسفند 1, 1398
نمایش همه

پوکه معدنی بادامی

پوکه معدنی بادامی

پوکه معدنی بادامی

پوکه معدنی بادامی یا پومیس یک سنگ طبیعی است که توسط واکنشهای شیمیایی پی در پی در طی فعالیت های آتشفشانی ایجاد می شود. شکلی توخالی ، متخلخل و اسفنجی دارد. با توجه به این خاصیت ، این سنگ معدنی عایق طبیعی و گرما است.
به دلیل دوام زیاد ، در برابر زلزله و حوادث مختلف جوی مقاوم است. همچنین به طور طبیعی رطوبت را متعادل می کند.

پوکه معدنی  به طور طبیعی در طول فعالیت های آتشفشانی از ذرات گدازه تشکیل می شود و تنها سنگی است که به دلیل چگالی در سطح آب باقی مانده است. این سنگ حاوی مقادیر زیادی سیلیس ، مقدار کمی آهن و منیزیم است و معمولاً در ریولیت وارد می شود.

نحوه تشکیل پوکه معدنی

پوکه معدنی بادامی نوعی سنگ آذرین است که از مواد مذاب یا جزئی ذوب شده تشکیل شده است. این نوع سنگهای آذرین به عنوان آتشفشان طبقه بندی می شوند. به دلیل فرآیند خنک کننده سریع ، رسوبات معدنی موجود در سنگ اثری از آن هستند یا وجود ندارند. این سنگ ها بر اساس طبقه بندی می شوند.
بافت و رنگ پوکه معدنی حاوی بسیاری از وزیکول های کوچک است که دلیل اصلی وزن آن بسیار سبک است. سنگ پومیس در مناطقی با فعالیت آتشفشانی و ذخایر پومیس در سراسر جهان وجود دارد. این ماده شامل مقدار کمی از مواد معدنی حیاتی مانند: فسفر ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، مس ، آهن ، منگنز است.

پوکه معدنی بادامی قروه

هر بار که نام پوکه معدنی شنیده می شود، اسم شهر قروه نیز قطعا به دنبال آن خواهد آمد. قروه یکی از شهرهای استان کردستان می باشد و از آن به عنوان بزرگترین تولید کننده پوکه معدنی در ایران یاد می شود. پوکه معدنی بادامی قروه از کیفیت بسیار بی نظیری برخوردار می باشد. وزن مخصوص بسیار پایین و مقاومت بسیار بالا از ویژگی های پوکه معدنی قروه می باشد.

نکته جالبی که درباره پوکه معدنی قروه وجود دارد نام آن می باشد. پوکه معدنی که در شهر قروه استخراج شود را اسکوریا می نامند. و هر جا در ایران از کلمه اسکوریا استفاده شود، منظور پوکه معدنی قروه می باشد.

رنگ پوکه معدنی قروه یا اسکوریا در طیف رنگ های سیاه، سبز حنایی و خاکستری می باشد.

یکی از نکاتی که درباره پوکه معدنی بادامی وجود دارد و بسیار از توجه ها را به خود جلب نموده است. وزن بسیار سبک آن می باشد. وزن تقریبی آن بین 0.5 تا 0.7 می باشد. هر چند نمی توان یک وزن ثابت را برای آن در نظر گرفت اما می توان گفت که وزن کمتر از 1 می باشد.

قیمت پوکه معدنی بادامی از 65000هزار تومان الی 75000هزار تومان در هر متر مکعب میرسد.

پوکه معدنی بادامی

پوکه معدنی کاربردهای بسیار زیادی را از جمله در صنایع ساخت و ساز ساختمان ها، کشاورزی به عنوان آبرسانی به ریشه گیاهان، تصفیه آب، استفاده از پوکه معدنی در آکواریوم که علاوه بر زیبایی برای فتوسنتز گیاهان بسیار موثر عمل می کند و باکتری های مضر موجود در آب را از بین خواهد برد. همچنین از پوکه معدنی در ساخت سد ها به دلیل مقاومت بسیار زیادی که دارد استفاده می شود. در ادامه به بررسی ویژگی و کاربردهای پوکه معدنی درشت خواهیم پرداخت.

ویژگی ها و کاربردهای پوکه معدنی بادامی

نوع پوکه معدنی که در معادن شهر قروه موجود می باشد به رنگ سیاه است و اندازه آن بین 20 تا 30 میلیمتر می باشد.

وزن مخصوص پوکه معدنی بادامی چیزی در حدود 550 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد.

پوکه معدنی بادامی نام های دیگری دارد که عبارت می باشند از پوکه سقف، پومیس بادامی، پوکه سقف زنی، پوکه بادامی و غیره…

از ویژگی های خاص پوکه معدنی بادامی نسبت به دیگر پوکه های معدنی حجیم بودن و پایین بودن وزن مخصوص آن ها می باشد. از این رو این نوع پوکه معدنی را برای انجام اموری مانند شیب بندی و کف ساری و هم سطح کردن کف در ساختمان ها مورد استفاده قرار می می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *