دلایل استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه چیست؟

دلایل استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه چیست؟

کاربرد پوکه معدنی در تصفیه خانه

دلایل استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه چیست؟

حدود نود و هفت درصد از اب های موجود روی کره زمین قابل مصرف و شرب نیست و مقدار بسیار کمی از کل اب های موجود قابلیت استفاده را دارند. از این مقدار کم بایستی به درستی استفاده کرد و برای تامین اب مورد نیاز در زمینه های کشاورزی و صنعت بیشترین بهره را برد. به همین دلیل است که اب های شیرین در طبیعت و در چرخه طبیعت بایستی به صورتی بازیافت شوند. دولت ها وظیفه دارند تصفیه خانه های متعددی برای تامین اب شرب مورد نیاز ایجاد کنند و از به روزترین تکنولوژی های روز دنیا در جهت تصفیه اب استفاده کنند.

یکی از روش هایی که از گذشته نیز رواج بسیاری داشت و حتی با پیشرفت تکنولوژی نیز جایگزین مناسبی برای این روش پیدا نشد، استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه است. پوکه معدنی نوعی سنگ است که با گدازه های اتشفشانی و به صورت طبیعی ساخته می شود و ویژگی های خاصی دارد. از پوکه معدنی در ابتدایی ترین مراحل تصفیه اب استفاده می شود و هرچقدر تعداد بیشتری از این پوکه ها داخل حوضچه های تصفیه خانه ها موجود باشد اب به صورت بهتری تصفیه می شود.

مزایای استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه

مزایای استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه

مزایای پوکه معدنی در تصفیه خانه

 • از بین رفتن میکروب ها و ویروس ها
  همان طور که در ابتدا گفته شد پوکه معدنی یک نوع سنگ اتشفشانی است و به همین علت دارای مقادیر زیاد ترکیبات شیمیایی ضد ویروس است. همین ویژگی پوکه معدنی ان را به یک سنگ ضدقارچ و ضد میکروب تبدیل می کند.
 • از بین بردن گل و لای موجود در اب (sludge)
  در تمامی اب های شیرین مقدار زیادی ذرات جامد یافت می شود که هرکدام می توانند منشا متفاوتی داشته باشند. این ذرات جامد برای بدن انسان مناسب نیستند و اب را ناسالم و در نتیجه غیر قابل استفاده می کنند. تجمع این ذرات باعث به وجود امدن گل و لای می شود که جذب این موارد توسط پوکه معدنی صورت می گیرد. همین طور استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه به جلوگیری از رشد گل ولای نیز کمک می کند.
 • مقاومت در عین بی وزن بودن
  پوکه معدنی دارای حفره ها و منافذ متعددی است و این طور به نظر می رسد که احتمالا به دلیل چنین ساختاری از مقاومت پایینی نیز برخوردار باشد، اما برعکس، پوکه معدنی دارای مقاومت بالایی است چرا که طرز ساخت ان در طبیعت و مواد سازنده پوکه معدنی باعث مقاومت این سنگ می شود و در نتیجه با توجه به این که به دلیل وجود همین حفره ها بی وزن است، فشار سنگین اب و وزن بالای اب را نیز می تواند تحمل کند.
 • کمک به پاکیزگی اب های زیر زمینی
  استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه ها با تمامی مزایایی که گفته شد به حفظ پاکیزگی اب های زیرزمینی نیز کمک می کند و باعث تصفیه اب در هر محیطی می شود. استفاده از پوکه معدنی در مسیر اب های زیر زمینی به تصفیه خوکار این اب ها در مناطق روستانشین و دور افتاده نیز کمک می کند.
 • بهینه سازی پالایش اب در تصفیه خانه ها
  مواد شیمیایی بسیاری برای تصفیه اب در حوضچه های تصفیه استفاده می شوند. یکی از این مواد شیمیایی پر استفاده نیز کلر است که در مقادیر زیادی تولید و تهیه می شود، اما همچنان استفاده از روش های طبیعی مثل استفاده از پوکه معدنی در تصفیه خانه ها به پالایه شدن بیشتر اب کمک می کند و بهینه سازی کامل پالایش اب شرب و اشامیدنی با استفاده از این سنگ ها نتیجه بیشتری خواهد داشت.

استفاده از پوکه معدنی در تصفیه فاضلاب

پوکه معدنی نه تنها برای تصفیه اب اشامیدنی در مراحل ابتدایی کاربرد دارد بلکه در تصفیه فاضلاب و اب های استفاده شده نیز به کار می رود. تصفیه فاضلاب و استفاده از ابی که نتیجه تصفیه فاضلاب است، در حوزه کشاورزی و صنعت کاربرد گسترده ای دارد. هرچند که نمی توان از چنین ابی برای مصارف خانگی و اشامیدن استفاده کرد اما برای ابیاری مزارع و تامین اب مورد نیاز در کارخانجات مناسب هستند.

استفاده از پوکه معدنی در تصفیه فاضلاب

کاربرد پوکه معدنی در فاضلاب

سخن پایانی

پوکه های معدنی در تمامی عرصه ها کاربرد دارند تا جایی که امروزه انواع مصنوعی این پوکه ها تحت عنوان پوکه صنعتی نیز تولید می شوند. استفاده از پوکه های معدنی در تصفیه خانه ها مزایای گسترده ای دارد و اگر در محیطی زندگی می کنید که دسترسی به اب تصفیه شده برای شما دشوار است می توانید از تعدادی پوکه معدنی با ابعاد متوسط برای تصفیه اب مورد نیاز خود استفاده کنید. هرچقدر ابعاد پوکه های معدنی متوسط تر باشد تصفیه اب بهتر انجام می شود. برای تهیه پوکه معدنی در هر رنگ و تعدادی و با مشخصات مدنظرتان می توانید با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید تا خریدی امن و باکیفیت را تجربه کنید.

سوالات متداول

1از چه نوع پوکه معدنی در تصفیه خانه ها استفاده می شود؟
پوکه های معدنی از نظر نوع ساختار دسته بندی خاصی ندارند و تنها برخی مشخصات تخصصی انها در زمنیه های دیگر باید مورد توجه قرار بگیرد. استفاده از هر نوع پوکه معدنی در تصفیه خانه ها مانعی ندارد.
2چرا از پوکه معدنی در تصفیه خانه ها استفاده می شود؟
به دلیل پالایش مفید و کامل اب شرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *