پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما

پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما

کاربرد پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما

پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما

برای شناخت بهتر از سنگ ابنمایی که با پوکه معدنی (mineral pumice) ساخته می شود ابتدا بایستی با پوکه معدنی به صورت سطحی اشنا باشیم تا کاربردها و انواع این سنگ را بشناسیم. پوکه معدنی را همه افراد مشاهده کرده اند و شاید تنها نمی دانستند وسیله ای که در اختیار دارند یک پوکه معدنی است. چرا که پوکه معدنی کاربردهای گسترده و متنوعی دارد و یکی از این کاربردها لایه برداری پوست است و به همین دلیل به وفور در سرویس های بهداشتی منازل مشاهده می شود. از دیگر انواع پوکه معدنی با ابعاد بزرگ تر برای ساخت سنگ ابنما استفاده می شود.

پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما در واقع نوعی سنگ اتشفشانی است و در ایران انواع پوکه های معدنی که برای ساخت سنگ ابنما استفاده می شوند یا طبیعی هستند و یا صنعتی و در قدم بعدی این پوکه ها یا وارداتی هستند و یا اینکه در داخل کشور و شهرهای مختلف در معادن و با خاک های سبک ساخته می شوند. ساخت سنگ ابنما برای تمامی محوطه ها و حتی داخل منازل با پوکه معدنی بسیار زیبا و چشم نواز است و باعث می شود نمای کلی کار زیباتر به نظر برسد. در این مقاله به طور کامل در مورد قیمت پوکه معدنی و کاربرد آن در ساخت سنگ ابنما به گفتگو نیز بپردازیم.

انواع ابنما

انواع ابنما

آبنما همراه با نورپردازی

 • ابنمای خانگی
 • ابنمای لابی
 • ابنمای شیشه ای
 • ابنمای سنگی

چرا پوکه معدنی؟

این سنگ که از انواع سنگ های اذرین است دارای خاصیت هایی است که باعث استفاده از ان در سنگ های ابنما شده است. برخی از این خاصیت ها عبارتند از:

 • سبک بودن
 • قیمت پایین
 • عایق بودن
 • ضد فشار بودن
 • ضد رطوبت بون
 • مقاوم در برابر حشرات
 • چگالی پایین
 • تنوع شکل و اندازه

انواع پوکه معدنی برای ساخت سنگ ابنما

سنگ ابنما از پوکه های معدنی متفاوتی ساخته می شود که از نظر رنگ و ساختار متفاوت هستند. رنگ بندی پوکه های معدنی تنوع زیادی ندارد و همین مورد باعث می شود طراحان سنگ های ابنما در استفاده از پوکه های معدنی محدودیت داشته باشند، همین طور استفاده از مصالح دیگر برای نمای بیرونی سنگ های ابنما زیبایی پوکه های معدنی را از بین می برد و کیفیت ساخت سنگ ابنما با پوکه معدنی به یکدست بودن این مصالح است. به همین دلیل حتما افرادی باید برای ساخت این ابنماها اقدام کنند که تجربه زیادی در استفاده از انواع پوکه های معدنی داشته باشند و شناخت خوبی از ساختار هر نوع داشته باشند.

ابعاد و اندازه پوکه معدنی برای ساخت سنگ ابنما

از پوکه معدنی در ابعاد مختلفی برای ساخت سنگ ابنما استفاده می شود و همین طور در قسمت های مختلفی از یک سنگ ابنما نیز کاربرد دارد. بخش زیرین سنگ ابنمای ساخته شده از پوکه معدنی ممکن است ترکیبی از پوکه معدنی و مصالح محکم تر و همین طور تنها مصالحی غیر از پوکه معدنی باشد، چرا که پوکه معدنی به دلیل ساختاری که دارد استحکام لازم برای ایجاد یک سنگ ابنما را ندارد. برای نمای بیرونی سنگ های ابنما استفاده بیشتری از پوکه های معدنی می شود و دلیل اصلی استفاده از پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما نیز همین مورد است که به طرح اصلی زیبایی بیشتری ببخشد.

ابعاد و اندازه پوکه معدنی برای ساخت سنگ ابنما

نمای زیبا سنگ آبنما

ابعاد و اندازه های پوکه های معدنی از چند سانتی متر تا چند ده سانتی متر متفاوت است و چون این واحد اندازه گیری به خوبی منظور اصلی را منتقل نمی کند، اصطلاحات دیگری برای بیان ابعاد پوکه های معدنی که در ساخت سنگ ابنما استفاده می شوند به کار برده می شوند، مثل پوکه معدنی پرتغالی.

سخن اخر

ساخت سنگ ابنما با پوکه معدنی هواداران بسیاری دارد و اکثر افراد ترجیح می دهند دکوراسیون داخلی محوطه منازل خود را با این سنگ ها انجام بدهند چرا که علاوه بر زیبایی و گیرایی وجود امتیازات و خواص متفاوت این سنگ استفاده از ان را ساده تر کرده است. همین طور نوع خاصی از این سنگ ها با نام پوکه معدنی قروه بسیار پر خرید و فروش است و در بازار رونق زیادی دارد و برای مصارف مختلفی از جمله ساخت سنگ ابنما با پوکه معدنی تولید و تهیه می شود. پوکه معدنی قروه به دلیل داخلی بودن و در دسترس بودن بیش از سایر پوکه های معدنی استفاده می شود.

در هر حال استفاده از تمامی پوکه های معدنی برای ساخت سنگ ابنما بسیار رایج و متداول است اما مانند بسیاری از مشاغل دیگر نیازمند افراد حرفه ای است تا بتوانند نمای کار را به خوبی طراحی کنند. برای ساخت سنگ ابنما با پوکه معدنی و دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره می توانید در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان سایت ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

1ایا می توان از پوکه صنعتی به جای پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما استفاده کرد؟
ایا می توان از پوکه صنعتی به جای پوکه معدنی در ساخت سنگ ابنما استفاده کرد؟
2هزینه ساخت سنگ ابنما با پوکه معدنی چه میزان است؟
نسبت به دیگر انواع سنگ های ابنما ساخت سنگ ابنما با پوکه معدنی از هزینه پایین تری برخوردار است.
3رنگ بندی پوکه های معدنی به چه صورت است؟
سفید،قرمز، خاکستری، سیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *