پوکه معدنی سفید

پوکه معدنی سفید

پوکه معدنی سفید

پوکه معدنی سنگ آتشفشانی بسیار متخلخلی است. که در هنگام فوران ماگما سیلیسی غنی از آب تشکیل می شود. پوکه معدنی  یک ماده کاملاً وزیکولی با چگالی کم است. ترکیب ژئوشیمیایی پوکه معدنی سفید عمدتاً شامل سنگ اسیدی یعنی داسیت و ریولیت می باشد. پوکه معدنی سفید نیز مانند پوکه معدنی سیاه انواع گوناگونی دارد که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

انواع پوکه معدنی سفید

این نوع پوکه معدنی سفید دارای اندازه و سایز های متفاوتی می باشد. برای بررسی و شناسایی سریع تر و راحت تر پوکه معدنی سفید آن را در دسته های مختلف تقسیم بندی می کنند که شامل موارد زیر می باشد.

پوکه معدنی سفید بادامی

در بین پوکه های معدنی سفید، بزرگترین سایز مربوط به پوکه معدنی سفید بادامی می باشد. برخلاف ظاهر بزرگ و حجیم این نوع پوکه معدنی، وزن بسیار کمی را دارد. و در دسته سبک ترین سنگدانه ها قرار می گیرد.

پوکه معدنی سفید ماسه ای

کوچک ترین اندازه و سایز برای پوکه های معدنی سفید برای پوکه های ماسه ای می باشد. وزن این پوکه ها بسیار کم و سبک می باشد.

پوکه معدنی سفید عدسی

از نظر اندازه در میان پوکه های معدنی سفید، پوکه معدنی عدسی در رده دوم قرار می گیرد.

پوکه معدنی سفید نخودی

دسته ما بین پوکه معدنی عدسی و بادامی می باشد. سومین اندازه را در بین پوکه های معدنی سفید را دارد.

انواع پوکه معدنی سفید

انواع پوکه معدنی سفید

کاربردهای پوکه معدنی سفید

کاربرد پوکه معدنی سفید بسیار زیاد می باشد. پوکه معدنی سفید به دلیل اینکه وزن بسیار سبکی دارد. بسیار متخلخل می باشد به عنوان پرکننده عایق ساختمان، و هم چنین استفاده در نمای ساختمان نقش دارد.

به دلیل خاصیت سطح زبر و درجه سختی بین 5 تا 6 به عنوان یک ساینده خوب مورد استفاده قرار می گیرد. این خاصیت زیر بودن سطح پوکه معدنی سفید باعث شده است. تا در صنعت چرم سازی نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. در پوکه معدنی در تولید صابون و شوینده های خانگی به دلیل جنس نرم و آهکی آن مورد استفاده قرار می گیرد. و به علاوه بر این ها این جنس از پوکه معدنی خود خاصیت پاک کنندگی را نیز به همراه دارد. که باعث شده است در تولید خمیر دندان و پودرهای سفید کننده دندان نیز از آن استفاده شود.

از دیگر کاربردهای پوکه سفید می توان به استفاده در صنعت پزشکی برای خشک کردن زخم ها استفاده می شود. یکی از کاربردهای پوکه سفید معدنی در صنعت سیمان سازی می باشد. به عنوان مثال با ترکیب این نوع پوکه سفید و آهک منجر به تولید سیمان پوزولان می شود. از پوکه سفید در صنعت رنگ سازی و هم چنین پر کردن آسفالت نیز استفاده می شود. از شایع ترین کاربردهای پوکه معدنی سفید شیب بندی کردن سقف و طبقات ساختمان ها به دلیل وزن سبک و مقاومت بسیار بالای آن می باشد.

کاربردهای پوکه معدنی سفید

کاربردهای پوکه معدنی سفید

قیمت پوکه سفید

پوکه معدنی سفید همانطور که در بالا توضیح داده شد انواع مختلفی را دارد. همچنین اندازه های بسیار متفاوتی را دارد. به همین دلیل این اندازه های متفاوت باعث تفاوت در کاربردهای آن ها می شود. شما برای خرید پوکه معدنی سفید ابتدا باید کاربرد خود را مشخص نمایید و سپس اقدام به خرید نمایید. برای بررسی بهتر قیمت ها به سایت ما مراجعه نمایید و یا با ما تماس حاصل نمایید.

قیمت پوکه معدنی سفید تبریز

از عواملی که در قیمت پوکه معدنی تبریز تاثیرگذار می باشند وزن و چگالی این سنگ ها می باشد. وزن پوکه می تواند در کاهش و یا افزایش قیمت به این صورت تاثیر گذار باشد که اگر شما نوع پوکه ای که انتخاب کرده اید دارای وزن زیادی باشد، شرکت به شما تخفیف خواهد داد و به این صورت به نفع شما خواهد بود.

نتیجه گیری

به طور کلی ایران در رتبه چهارم تولید پوکه معدنی در دنیا می باشد. پوکه معدنی در ایران به دو دسته کلی پوکه معدنی قروه و پوکه معدنی تبریز یا بستان آباد تقسیم می شود. پوکه معدنی قروه که با نام اسکوریا معروف می باشد. به رنگ سیاه می باشد پوکه معدنی تبریز به رنگ سفید می باشد.  به پومیس معروف است. پوکه معدنی سفید نیز مانند پوکه معدنی سیاه از تحمل وزن و دمای بسیار بالایی برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *