چگونگی تعیین قیمت پوکه در مازندران

قیمت گذاری برای پوکه های معدنی نیاز به تخصص در این زمینه دارد. این تخصص شامل شناخت کامل از انواع پوکه های معدنی می باشد. طبق نظر کارشناسان این حرفه، قیمت پوکه در مازندران بر اساس چگالی و اندازه پوکه ها و مقاومت بالای آن قیمت گذاری می شود.همینطور فاصله ای که مصرف کننده پوکه معدنی نسبت به معادن دارد، در قیمت پوکه معدنی در شمال تاثیر گذار است. بنابراین قیمت پوکه معدنی برای اهالی مازندران، ارزان تر از سایر شهر ها است و میتوان گفت قیمت پوکه در مازندران براساس هزینه حمل و نقل، بعد مسافت و تناژ محاسبه می شود. این محصول در کمپرسی و یا تریلی و با تناژ های تا 25 تن بارگیری و انتقال داده می شود.

قیمت پوکه در مازندران

آیا قیمت پوکه در مازندران تاثیری در استفاده مردم بومی دارد؟
از آنجا که مازندران در ایام سال بارندگی دارد و به دلیل رطوبت بالا بایستی از موادی که سازگاری بالایی در برابر رطوبت و نم زدگی داشته باشد در ساختمان های خود استفاده کنند. بنابراین از پوکه های معدنی که در معادن کوه آتشفشان دماوند و در نزدیکی آنجا قرار دارد، استفاده کردند.علاوه بر نزدیکی و در دسترس بودن پوکه ها، قیمت آنها و مرغوبیت بالای نوع پوکه، باعث استقبال اهالی مازندران از این محصول شده است .
این پوکه های معدنی در اثر فعالیت آتشفشان ها بدون دخالت انسان ها و در نتیجه عبور گاز از گدازه های شیشه ای تشکیل می شود. از جمله استفاده پوکه های معدنی در شناژ ساختمان، پی ریزی ساختمان،سقف، کف و… می باشد. پوکه های معدنی علاوه بر استحکامی که به ساختمان میدهند، قیمت پوکه های معدنی در مازندران مناسب تراز بقیه مصالح برای اهالی منطقه می باشد. همچنین پوکه های معدنی در شمال کاربرد های کشاورزی و صنعتی هم دارند. از پوکه های معدنی به عنوان خاک های اصلاح کننده در کنار خاک گلدان ها و مزرعه ها برای تنفس راحت گیاه استفاده می شود. بلوک های بتنی که از پوکه معدنی در مازندران ساخته می شود وزن سبک و مقاومت بالایی دارند و در برابر رطوبت مقاوم هستند. به دلیل استفاده از پوکه های معدنی در شمال کشور ساختمان های آنها در برابر رطوبت، گرما،سرما و صدا عایق هستند.از آنجا که ایران روی خط زلزله قرار دارد بهتراست مقاومت ساختمان ها را با استفاده از پوکه های معدنی در آنها بالا ببریم.

قیمت پوکه معدنی در شمال

قیمت پوکه های معدنی
یکی از معیار های تعیین قیمت، اندازه پوکه های معدنی می باشد. بدین گونه که هرچه اندازه دانه های پوکه معدنی ریز تر باشد و چگالی کمتری داشته باشند مرغوب تر و گران تر هستند. قیمت پوکه در مازندران به عنوان فاکتور مهمی در جذب مشتری است.چرا که مشتریان همیشه به دنبال بهترین کیفیت با کمترین قیمت هستند.به همین دلیل انواع پوکه ها را براساس سایز تقسیم بندی کردیم:
• پوکه بادامی: پوکه معدنی بادامی اندازه آن ۱۸ تا ۲۶ میلیمتراست.بیشترین استفاده آن در شیبدار کردن سقف ساختمان و هم تراز کردن کف ساختمان می باشد.به دلیل سختی و مقاومت بالایی که دارد استحکام ساختمان را بالا برده و بخاطر سبکی آن وزن ساختمان نیز سبک تر می شود. پوکه معدنی بادامی هرچه وزنش سبک تر باشد کیفیت بالاتری دارد.
• پوکه نخودی :پوکه عدسی اندازه آن ۳ تا ۷ میلیمتر می باشد. بیشترین استفاده آن در بلوک سازی و کف ساختمان است. به دلیل مقاومت بالایی که دارد باعث سبکی وزن ساختمان شده و این نیز هرچه وزنش کمتر باشد کیفیت بالاتری دارد.
• پوکه فندقی: پوکه فندقی اندازه ۱۰ تا ۲۰ میلیمتری دارد. بیشترین استفاده آن در سقف ساختمان و کف طبقات در ساختمان است. به دلیل مقاومت بالایی که دارند مانند پوکه ی نخودی باعث سبک شدن وزن ساختمان می شود و هر چه وزن کمتر داشته باشد کیفیت بیشتری دارد.
• پوکه ماسه :اندازه این پوکه ۵ تا ۱۰ میلی متر است.
براساس این توضیحات، قیمت پوکه معدنی در شمال بر حسب سایز تعیین میشود.بر این اساس، پوکه معدنی بادامی به دلیل سایز بزرگ ارزانترین و پوکه معدنی ماسه ای گران ترین نوع پوکه هستند.

قیمت پوکه در مازندران

ملاک درجه یک بودن با تعیین قیمت پوکه در مازندران

پوکه های معدنی با قیمت های متغیر و متفاوتی در بازار عرضه می شود.هر چند پوکه ها براساس کیفیت و ابعاد به عنوان اصلی ترین شاخص قیمت گذاری می شوند ،اما سلیقه و نظر مشتریان در تعیین قیمت پوکه معدنی در شمال بی تاثیر نیست. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *