پوکه مخلوط چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پوکه مخلوط

انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی چیست؟

سنگ پوکه یک سنگدانه طبیعی اسفنج مانند است که در طی سرد شدن و انجماد سریع گدازه مذاب ایجاد می شود. پس از آماده سازی مناسب می توان از آن به عنوان سنگدانه برای تولید بتن سبک یا به عنوان ماده سیمانی برای تولید سیمان مخلوط یا ژئوپلیمر استفاده کرد. این مقاله بر تأثیر پودر پوکه (PP) بر خواص تازه و خواص سخت شده مواد سیمانی معمولی و ژئوپلیمرها متمرکز شده است. علاوه بر این، روش‌های اصلاح متفاوتی که برای اصلاح برخی از خواص مواد سیمانی معمولی حاوی PP انجام شده است، گنجانده شده‌اند. این بررسی نشان داد که اختلاط PP در ماتریس سیمان سنتی مزایایی مانند افزایش عایق حرارتی و صوتی، افزایش مقاومت در برابر آتش، افزایش مقاومت سایشی، کاهش وزن واحد، کاهش گرمای هیدراسیون، کاهش انقباض خشک کردن، کاهش انبساط اتوکلاو، افزایش سولفات دارد. مقاومت، افزایش مقاومت در برابر آب دریا، افزایش مقاومت اسیدی، افزایش مقاومت الکتریکی، کاهش انبساط واکنش قلیایی سیلیس (ASR)، کاهش تخلخل، جذب آب و نفوذپذیری. از طرفی بر کارایی، استحکام مکانیکی و افزایش نرخ کربناته شدن اثر منفی می گذارد. این بررسی همچنین تأیید کرد که PP آینده امیدوارکننده‌ای در زمینه مواد فعال شده با قلیایی و مواد ژئوپلیمری دارد. در مورد کاربرد پوکه مخلوط موارد زیر را به دقت مطالعه کنید.

کاربرد پوکه مخلوط در معدن

استخراج پوکه در مقایسه با سایر روش‌های استخراج، فرآیندی سازگار با محیط‌زیست است، زیرا سنگ‌های آذرین به شکل سنگدانه‌های سست بر روی سطح زمین رسوب می‌کنند. استخراج مواد با روش های روباز انجام می شود. خاک ها با ماشین آلات حذف می شوند تا پوکه با کیفیت خالص بیشتری بدست آید. صفحه های اسکالپینگ برای فیلتر کردن پوکه های سطحی ناخالص خاک های آلی و سنگ های ناخواسته استفاده می شود. انفجار ضروری نیست زیرا مواد یکپارچه نیستند، بنابراین فقط از ماشین آلات ساده مانند بولدوزر و بیل برقی استفاده می شود. اندازه های مختلف پوکه برای مصارف خاص مورد نیاز است، بنابراین از سنگ شکن ها برای دستیابی به درجه های مورد نظر از توده، درشت، متوسط، ریز و فوق ریز استفاده می شود.

استفاده از پوکه مخلوط

ساختمان سازی و زیبایی و همچنین در پزشکی اولیه از آن استفاده می شود. همچنین به عنوان ساینده به ویژه در پولیش ها، پاک کن های مدادی و تولید شلوار جین سنگ شویی استفاده می شود. پوکه همچنین در صنعت کتاب سازی اولیه برای تهیه کاغذ پوستی و صحافی چرمی استفاده می شد. تقاضای زیادی برای پوکه، به ویژه برای تصفیه آب، مهار نشت مواد شیمیایی، تولید سیمان، باغبانی و به طور فزاینده ای برای صنعت حیوانات خانگی وجود دارد. پس از توقف چنین عملیاتی در ایالت اورگان ایالات متحده، در Rock Mesa در بخش جنوبی وحشی Three Sisters Wilderness، استخراج پوکه در مناطق حساس به محیط زیست بیشتر مورد بررسی قرار گرفته است.

استفاده از پوکه مخلوط در پزشکی

بود و بعداً با سایر مواد گیاهی برای درمان سرطان کیسه صفرا و مشکلات ادراری استفاده شد. در طب غربی، از اوایل قرن هجدهم، پوکه را به شکل یک قوام شکر آسیاب می کردند و با سایر مواد برای درمان زخم بیشتر روی پوست و قرنیه استفاده می شد. از معجون هایی مانند اینها نیز برای کمک به ایجاد جای زخم به شیوه ای سالم تر استفاده می شد. تقریباً در سال 1680 توسط یک طبیعت شناس انگلیسی اشاره شد که از پودر پوکه برای ترویج عطسه استفاده می شود.

مراقبت شخصی

از پوکه به عنوان ماده ای در مراقبت شخصی برای هزاران سال استفاده می شود. این ماده ساینده ای است که می تواند به صورت پودر یا سنگ برای از بین بردن مو یا پوست ناخواسته استفاده شود. در مصر باستان، برداشتن تمام موهای بدن برای کنترل شپش و به عنوان نوعی پاکسازی آیینی، با استفاده از کرم، تیغ و سنگ پا مرسوم بود. پوکه به شکل پودر یکی از مواد تشکیل دهنده خمیردندان در روم باستان بود. مراقبت از ناخن در چین باستان بسیار مهم بود. ناخن ها را با سنگ پا مرتب می کردند و از سنگ پا نیز برای برداشتن پینه استفاده می کردند.

در یک شعر رومی کشف شد که از پوکه برای از بین بردن پوست مرده در 100 سال قبل از میلاد و احتمالا قبل از آن استفاده می شد. از آن زمان در بسیاری از دوره ها از جمله دوران ویکتوریا استفاده شده است. امروزه بسیاری از این تکنیک ها هنوز استفاده می شوند. پوکه به طور گسترده ای به عنوان یک لایه بردار پوست استفاده می شود.

همه چیز در مورد پوکه مخلوط

با وجود اینکه تکنیک‌های حذف موهای زائد در طول قرن‌ها تکامل یافته‌اند، هنوز از مواد ساینده مانند سنگ پا استفاده می‌شود. سنگ پا اغلب در سالن های زیبایی در طول فرآیند پدیکور برای از بین بردن پوست خشک و اضافی از پایین پا و همچنین پینه استفاده می شود. پوکه ریز آسیاب شده به برخی از خمیردندان ها به عنوان پولیش، مشابه استفاده رومی، اضافه شده است و به راحتی پلاک های دندانی را از بین می برد. چنین خمیر دندانی برای استفاده روزانه بیش از حد ساینده است. پوکه همچنین به پاک کننده های دستی سنگین (مانند صابون گدازه) به عنوان یک ساینده ملایم اضافه می شود. برخی از مارک های حمام گرد و غبار چینچیلا با پوکه پودری فرموله می شوند. تکنیک‌های زیبایی قدیمی با استفاده از پوکه هنوز هم امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما جایگزین‌های جدیدتر راحت‌تر به دست می‌آیند.

نتیجه گیری درباره کاربرد پوکه مخلوط

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره کاربرد پوکه مخلوط بیان شد پی بردیم که از آن می توان در بخش های مختلفی نیز استفاده نمود. از آنجایی که خاصیت جذب املاح در پوکه مخلوط بسیار زیاد است در تصفیه آب پرورش ماهی و هم چنین در ساخت شیلات نیز به کار می رود.

سوالات متداول

1کاربرد پوکه مخلوط چیست؟
از مهم ترین کاربرد آن می توان به ساخت شیلات، در کشاورزی جهت رشد محصولات باغبانی نیز استفاده کنید.
2قیمت پوکه مخلوط چقدر است؟
از آنجایی پوکه مخلوط از چندین ترکیب به دست می آید هر کدام از آن ترکیبات دارای قیمت های مختلفی نیز می باشند اما باید بگوییم که مهم ترین عامل در قیمت آن هزینه پوکه عدسی نیز می باشد.
3انواع پوکه های مخلوط در ساختمان سازی کدامند؟
انواع آن شامل پوکه نخودی بادامی، پوکه فندقی نخودی، عدسی و پودری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *