کاربرد پوکه معدنی در محوطه سازی چیست؟

کاربرد پوکه معدنی در محوطه سازی چیست؟

استفاده از پوکه معدنی در محوطه سازی

کاربرد های پوکه در محوطه سازی بسیار بالا است. همچنین در صنعت های زیادی از پوکه استفاده می شود. در جایی که از پوکه معدنی در محوطه سازی استفاده می شود در ساختمان سازی است. بستگی به نیاز شما می توانید از پوکه استفاده های لازم مثل پر کردن فاصله های طبقاتی همچنین محوطه سازی و حتی در ملات و بتن سازی کمک می کند.

محوطه سازی همراه با پوکه معدنی

استفاده از پوکه در محوطه سازی بسیار بالا می باشد. همچنین از آن در عملیات های کف سازی و زیرسازی و بخش های گوناگون ساختمان از پوکه معدنی استفاده لازم می شود.

استفاده از پوکه معدنی در محوطه سازی جلوگیری از فاجعه  طبیعی  می شود. مانند زلزله و ریزش و آتش سوزی می شود. که کار پوکه ایمن کردن ساختمان در برابر فاجعه طبیعی است . پوکه های معدنی به دلیل وزن سبک که دارند. فاجعه طبیعی توانایی آسیب زدن به آنها را ندارند.

همچنین از دیگر ویژگی های پوکه شکسته نشدن آن یا ترک نخوردن می باشد. که از مهم ترین ویژگی آن جلوگیری از پیش رفتن آتش در هنگام آتش سوزی است.

پوکه معدنی در طبیعت و اطراف ما به صورت طبیعی وجود دارد. همچنین در ساخت و ساز به دلیل استقامت بالا و مقاومت آن وهمچنین به دلیل ارزش بالایی که دارد. همچنین در شیب بندی ساختمان و خانه ها استفاده می شود.

محوطه سازی همراه با پوکه معدنی

محوطه سازی با پوکه معدنی

 

انواع پوکه های معدنی ساختمان سازی

نوع  کار و کاربرد از این کالا بستگی به نیاز شما دارد که شما در چه موردی می خواهید از پوکه استفاده کنید.

از پوکه بادومی می توانید در شیب ساختمان سازی مورد استفاده قرار دهید. از ویژگی های آن داشتن منفذ های بزرگ و بسیاز بالایی در سطح خود دارد که برای پشته بام ها خانه ها گزینه مناسبی است.

پوکه فندقی یا اسم دیگر آن ماسه ایی می توانید شما از آن در کف سازی طبقات ساختمانتان از آن استفاده های لازم را ببرید. ویژگی های این پوکه منفذ های بسیار کم و وزن آن به دلیل نوع استفاده از آن بالاتر است و به دلیل وزن بالا تر پوکه مقاومت بیشتری هم دارد.

انواع پوکه های معدنی ساختمان سازی

انواع پوکه های معدنی

مزایای پوکه معدنی در ساختمان

به دلیل داشتن وزن بسیار سبک و کاربرد پوکه معدنی در محوطه سازی که به دلیل همراه داشتن این ویژگی های استقامت و مقاومت بالای آن افراد و مهندسین زیادی در ساختمان سازی یا محوطه سازی از آن استفاده می کنند.

مزایای پوکه معدنی در ساختمان

مزایای و استفاد پوکه معدنی در ساختمان

در کف سازی مهندسین پوکه معدنی را همراه با بتن و بر روی کف ساختمان می ریزند و کف را پر می کنند و پوکه های معدنی را له یا به اصطلاح دیگر می کوبند. سپس ماسه و سیمان را روی آن کامل پخش می کنند. از دیگر روشی که می توان استفاده کرد از پوکه معدنی در محوطه سازی این است که ماسه هارا همراه با پوکه های معدنی به خوبی با همدیگر مخلوط کنید و بعد آن را بر روی کف ساختمان ریخته  تا کف یک دست و صاف شود.

نحوه استفاده از پوکه در محوطه سازی

استفاده از پوکه در محوطه سازی

نتیجه گیری

پوکه های معدنی به دلیل همراه داشتن کاربرد ها و مزایا های زیادی در صنعت و صنایع گوناگونی مورد استفاده بالا قرار بگیرند همچنین افراد زیادی علاقه داشته باشند از پوکه معدنی در محوطه سازی از این کالا استفاده کنند. در ساخت بلوک ها پوکه هم نقش مواد اولیه را دارد.

سوالات متداول

  1. چند مزیت استفاده از پوکه معدنی چیست؟
    وزن سبک و استقامت و مقاومت بالای آن
  2. قیمت پوکه معدنی در محوط سازی چقدر است؟
    قیمت آن بسته به نوع استفاده شما و نوع محصول بادومی یا فندوقی و نوع پروژه شما است.
  3. چند نوع پوکه در محوطه سازی داریم؟
    دو نوع پوکه فندوقی یا ماسه ای و یا بادومی شکل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *